Całkowicie nowy fałszywy zegarek Breitling Chronomat B01 42

Breitling miał jednak inne pomysły. Szwajcarski zegarmistrz dokonał najodważniejszych ruchów, wypuszczając zegarek mechaniczny, który był imponujący. Zegarek Chronomat okazał się zwycięzcą i ostatecznie stał się czymś, co ludzie kojarzą z tamtą epoką.
Minęło ponad 40 lat, a Chronomat wydaje się nie mieć ochoty na odwieszanie swoich przysłowiowych butów. Całkowicie nowy Breitling Chronomat jest już dostępny. Zegarek ma spodobać się obecnemu pokoleniu miłośników i entuzjastów zegarków. Nowe zegarki mają na celu stworzenie aury celu, akcji i oczywiście stylu.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Breitling Chronomat to wszechstronny tanie repliki zegarków sportowy w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Zegarek sprawdzi się na czerwonych dywanach, podczas oficjalnych spotkań zarządu i okazjonalnych imprez domowych. W 1984 roku Chronomat oznaczał chwalebny powrót Breitlinga jako mistrza mechanicznych chronografów, na czym szwajcarski zegarmistrz oparł całą swoją reputację.
Co oznacza Chronomat?
Moniker Chronomat to genialne połączenie terminów „chronograf” dla „Chrono” i „automatyczny” „Matic”. Ten zegarek był stałym elementem katalogu zegarków Breitling od jego premiery w roku 1984. Pamiętaj, że była to era, kiedy japońskie mechanizmy kwarcowe siały spustoszenie w przemyśle zegarków mechanicznych, a wypuszczanie zegarków mechanicznych uznano za poważny błąd. Chronomat dowiódł jednak, że jest inaczej.

Co nowego?
Kolekcja Breitling Chronomat 2020 kładzie szczególny nacisk na serię B01. Do wyboru jest wiele wariantów tego samego. Wszystkie nowe zegarki mają kaliber Manufacture Calibre 01, który akurat zadebiutował dziesięć lat temu wraz z Chronomatem 01. Calibre 01, jak możesz teraz, to fantastyczny mechanizm z rezerwą chodu do 70 godzin.
Pod względem wzornictwa nowy Chronomat z powodzeniem zachowuje duszę DNA kolekcji. Na przykład zegarek kontynuuje tradycję znaczników kierowcy na znacznikach kwadransa (godzina 12, godzina 3, godzina 6 i godzina 9). Służą zarówno estetycznemu, jak i funkcjonalnemu. Pomysł polega na zapewnieniu użytkownikom dodatkowego uchwytu, aby obracanie bezela nie było dużym zadaniem, nawet jeśli użytkownik nosi rękawiczki.
Zegarki mają wodoodporność do 200 metrów i mają Super-LumiNova dla lepszej czytelności.

Co jest inne?
Pomimo podobieństw w designie, repliki zegarków opinie zdecydowanie przeszły pewne zmiany. Na przykład rozmiar koperty zmniejszył się z 44 mm w przeszłości do 42 mm. Kolejną ważną poprawką estetyczną jest zmiana bransoletki. Wcześniejsze Chronomaty mają bransoletkę w stylu pilota, podczas gdy nowy Chronomat 2020 ma bransoletkę w stylu Rouleaux. Ten rodzaj bransoletki był ostatnio widziany w kolekcji zegarmistrzowskiej Windrider.
Zacznijmy od modelu w pełni produkcyjnego, Breitling Chronomat B01 42. Zegarek jest dostępny w kolorach srebrnym, miedzianym, niebieskim i czarnym. Poprzednie trzy tarcze mają czarny rejestr chronografu, podczas gdy czarna tarcza ma rejestry chronografu w kolorze srebrnym.
Następna w kolejce jest limitowana edycja Chronomat Bentley. Szwajcarski zegarmistrz po raz kolejny połączył ręce z wieloletnim partnerem w zbrodni Bentley i wydał limitowaną edycję timepeeice. Chronomat Bentley Edition ma zieloną tarczę z czarnymi rejestrami chronografu. Ma ten sam korpus ze stali nierdzewnej, a także stalową bransoletę Rouleaux z napisem „BENTLEY” wygrawerowanym na deklu.

Chronomat B01 42 – Frecce Tricolori
Trzeci w kolejności zegarek to pamiątkowe odniesienie, które czerpie inspirację z Frecce Tricolori, zegarka z 1983 roku, który wyznaczył całą drogę dla przyszłych zegarków Chronomat. Limitowana edycja będzie dostępna w 250 egzemplarzach. repliki zegarków edox będzie miał niebieską tarczę, rejestry tonów i logo Frecce Tricolori zamiast logo Breitling w zwykłym miejscu w pobliżu znacznika godziny 12.
Przechodzimy teraz do bardziej luksusowych referencji wśród nowych zegarków Chronomat 2022. Breitling ma coś do zaoferowania tym, którzy szukają w swoich zegarkach odrobiny luksusu, aby wyróżnić się na tle innych. Marka zaoferowała B01 Chronomat 42 mm z 18-karatowego czerwonego złota. W tym modelu koronka, przyciski i wypustki są pięknie wykonane z 18-karatowego czerwonego złota. Tarcza jest w kolorze srebrnym i posiada rejestry chronografu tonalne.

Leave a Reply